Header Ads

Tady běhá text
recent

Facebook - co mi nikdo na začátku neřekl

Už jste slyšeli o Facebooku? Jistě ano. Facebook je místo, kde se můžete potkávat s přáteli, seznamovat se s lidmi se stejnými zálibami a koníčky a navazovat kontakt s přáteli a kamarády, se kterými jste se již dlouho neviděli. To poslední já osobně oceňuji nejvíce. Je to nový způsob komunikace. A hlavně - Facebook se velice intuitivně ovládá. Na Facebooku naleznete jak zábavu (kupříkladu hy od Zynga.com), tak i vše spojené s komunikací.

Jak se registrovat na Facebook a seznámit se s jeho funkcemi?
Začněte Facebook využívat od první chvíle na 100%! Přečtěte si následující manuál, ať víte, co všechno na Facebooku můžete od začátku dělat. K jednotlivým krokům se můžete vždycky vracet. Jde o to, udělat si základní přehled o Facebook aplikacích a jeho funkcích. Zajímavě vytvořený postup, tedy takříkajíc manuál, na registraci do Facebooku a na základní nastavení vašeho účtu na Facebooku, naleznete na SWMag.cz ve třech dílech:

Nezapomeňte,že si můžete na Facebooku zvolit svůj vlastní nick.
Ten si nastavíte na:
Tak třeba můj ninckname je miridia, pokud budu chtít někomu ukázat mou stránku na Facebooku nebo ho přizvat na můj účet na Facebook, postačí, když mu pošlu následující odkaz:

Vkládejte příspěvky, videa a fotografie
Vedle různých her, kterých je na Facebooku nepřeberné množství, jsou zde i funkce, které rozhodně oceníte třeba i jako firma. Vedle vkládání krátkých příspěvků, můžete vkládat i videa - třeba i z Youtube. U Youtube postačí, když vložíte krátký odkaz na video, viz obrázek, a vytvoří se vám automaticky náhled rovnou v příspěku, pokud samozřejmě náhled je u videa k dispozici.

Případně můžete vložit i fotografie, ze kterých si můžete vytvořit vlastní galerie a sdílet je s ostatními vašimi přáteli na Facebooku. Fajn funkce u fotografií je i označování fotografií. Pokud si na Facebook nahrajete fotku z vaší party, kde jste byli s vašimi přáteli, můžete jednotlivým postavám na fotografii přiřadit účty vašich přátel na Facebooku. Každému, komu zpřístupníte vaše fotoalba, může vědět, kdo na dané fotografii je.

Vytvořte si na Facebooku svou stránku!
Na Facebooku si můžete vytvočit vlastní Facebook stránku. Kde si tedy můžu sám vytvořit svou vlastní stránku? Stránky na Facebooku si můžete jednoduše vytvořit na následujícím odkazu:

Zajímavé stránky na Facebooku jsou kupříkladu:
atd.atd. těch stránek je celá nekonečná řada.

Založte si na Facebooku svou vlastní skupinu!
Vedle stránek si můžete založit i svou vlastní skupinu fanoušků, nadšenců, kamarádů, to už je na vás. Já osobně mám své skupiny taky. Na ty se můžete kouknout tady:
Pokud máte chuť a máte nápad na nějakou vaší osobní skupinu na Facebooku, kterou si chcete sami vytvořit, zde je odkaz rovnou na Facebook. Spousty lidí hledá způsob, jak si na Facebooku založit svou vlastní skupinu a ne a ne najít ten pravý odkaz, je doopravdy hodně těžko k nalezení. Zde je:
Stačí vyplnit základní údaje skupiny a můžet do ní okamžitě pozvat své přátele.
Ještě jedna rada, existuje i Skupina, která má následující název: Jak vytvořit skupinu na Facebooku. I takováto skupina je. To, myslím, vám pomůže maximálně při vytváření vlastních fanklubů.

Jak vytáhnout Top secret data z Facebooku
V některých ohledech je Facebook, docela zrádný. Proč? Z Facebooku si o vašem kamarádovi zjíste cokoli, od telefonního čísla, po firmu, kde pracuje. Telefonní seznam naleznete v sekci přátelé. V té samé sekci naleznete i poslední aktualizace vašich přátel. Přesně víte, co kdo v poslední době upravil na svém profilu, zda přidal popisky k fotkám, atd. Aplikace Správnýkrok.cz vým velice snadno ukáže, kde vaši kamarádi a přátelé pracují, a to přesně v jaké firmě. Jestli chcete vědět, kdo a kdy navštívil váš profil na facebooku, využijte aplikaci "Who is Looking My Profile". Těch možností je hodně, jak si o svých přátelích zjistit vše, co publikují na Facebooku, bohužel.

Závěrem zajímavé odkazy na Facebook
Každopádně na Facebooku se dá dovádět a vyvádět jak je libo, chce to mít pouze fantazii a využít potenciál této sociální sítě naplno. Využít aplikací a služeb Facebooku, jako sociální sítě, mohou samozřejmě i firmy, ale to už je trochu jiné téma.

Úprava vašich aplikací
Na Facebooku je hodnědůležizým prvkem spodní lišta. Ať se vám líbí nebo ne, je tam a vy s tím nic neuděláte. Zde máte možnost spravovat aplikace a skoro všechny služby Facebooku. Každopádně je jepší pracovat rovnou s celým seznamem svých aplikací než s touto nepřehlednou lištou, která se obsahově neustále mění, dle toho, jak které aplikace práve používáte. Pro práci s aplikacemi na vašem Facebook účtu použijte následující odkaz:

Tlačítko sdílení na Facebooku
Hodně dlouho jsem hledal přímo na Facebooku, ne pomocí vyhledávače, tlačítko na sdílení pro můj web, nicméně to jsem vzdal a vygoogloval jsem si to. Odkaz, kde přímo na Facebooku naleznete toto kouzelné tlačítko sdílení a i potřebný kód pro vložení na vaši stránku nebo blog je na následujícím odkazu:
K zahození nejsou ani samotné nápovědy Facebooku. Jako například

Vizitka na Facebooku
Na svůj blog nebo web si můžete vložit i vizitku na Facebook. Vaši čtenáři pak v přehledu vidí, co přesně na Facebooku děláte, co jste v poslední době napsali, jaké fotografie jste publikovali, atd. To vše je ale na vás, jak si tuto vizitku sami nastavíte. Vizitka se dá vytvořit i pro vaše Facebook stránky nebo skupiny.

Sloučení Twitter a Facebook
Svojí stránku na Facebooku můžete sloučit (synchronizovat, jak to chytře píšou na Facebooku) s Twitterem, s další sociální sítí, myslím stejně oblíbenou. Tato služba vám umožňuje sdílet své novinky se svými fanoušky na Faceboku i Twitteru zároveň, z jednoho místa.

Nejdůležitější odkaz na Facebook
Asi nejdůležitějším odkazem na Facebook je asi login, tedy místo od kud se na Facebooku přihlašujete. Někomu to možná přijde úsměvné, že to zde uváním, ale dovoli byste ses, kolik lidí si myslí, že Facebook začíná na stránnce Facebook.cz, omyl! Tuto doménu má bohužel v držení internetový spekulant, a stránka s vlastním Facebookem nemá vůbec nic společného. Sociální síť Facebook sice najdete na stránce fejsbuk.cz, ale s levou postranní lištou s reklamou. Každopádně oceňuji originalitu i s hláškama! Hodně povedeným blogerským počinem je blog MadInBlack.com Vojtěcha Mečíře, naprostá kopie Facebooku. Já občas Facebook označuju za "ksichtoknihu", a už se pomalu i s tímto originálním výrazem setkáváme na internetu.


Související články na interentu:

Přidat.eu záložku Print

Žádné komentáře:

Používá technologii služby Blogger.