Header Ads

Tady běhá text
recent

Facebook - nastavení ochrany osobních údajů - otestujte si to!

Včera jsem zde zveřejnil článek na téma Facebook a osobní údaje (10 osobních nastavení, které by každý uživatel Facebooku měl znát) a zdá se, že se líbil, návštěvnost hovoří za vše. Tak si to ještě doplňme o jednu supr aplikaci.

O jakou aplikaci? Když už jsme si nastavili Facebook tak, aby nám nikdo z našich "přátel" nemohl vysávat a zneužítat naše fotky a jiné osobní údaje, ověřme si to. Aplikace ReclaimPrivacy.org Vám přesně řekne, na co jste ještě zapomněli. Ale pozor! Pracuje trochu jinak, než jste u Facebook aplikací zvyklí!

Sice je aplikace plně v angličtině, ale je velice jednoduše ovladatelná. Zde jsem vytvořil návod, jjak si ověřit, zda máte na Facebooku dobře nastavený účet. V opačném případě může kdokoli použít vaše fotky, příspěvky, statuty a dělat si s tím co se mu zlíbí. Proč nepoužívat Facebook tak, aby sloužil on vám?

I já jsem našel mezery. Tahle aplikace odhalí to nejdůležitější, na co na Facebooku nezapomenout.

Postup ověření správného nastavení vašich osobních údajů na Facebooku:
1) jděte na stránky http://www.reclaimprivacy.org/
2) přidete si stránku k oblíbeným záložkám (IE nebo FireFox)
(Stačí též přetáhnout levým tlačítkem myši do záložek a stránky se vám uloží sami)
3) jděte na Facebook a přihlašte se
4) ze záložek si vyvolejte přímo ze stránek Facebooku stránky ReclaimPrivacy a aplikace se spustí. Vysune se ze zhora okno a aplikace začne prověřovat naše nastavení Facebooku.
5) opravte si nastavení osobních údajů dle pokynů aplikace, které se objeví v okně prohlížeče. Zelený status je v pořádku a červený je nutné dle pokynů této aplikace opravit stisknutím tlačítka hled u hlášky nezabezpečeného nastavení vašeho Facebook účtu.

Přidat.eu záložku Print

4 komentáře:

 1. jak jste dlouho čekal než proběhl kompletní scan?

  OdpovědětSmazat
 2. Dobrý dotaz. čekal jsem relativně dlouho, cca 5 min. Nicméně celý scan u mě na notebooku neproběhl. Na jiném PC ale již jo. Nevím, proč tomu tak je.

  OdpovědětSmazat
 3. Mě to teda nefunguje, škoda... nerozbalí se to okno a prostě to nic nedělá.

  OdpovědětSmazat
 4. už to asi nefunguje a nikdo tohle neaktializuje.... :-/.

  OdpovědětSmazat

Používá technologii služby Blogger.