Header Ads

Tady běhá text
recent

Novinky sci fi filmy 2011: co si nenechat ujít v kinech /video/

Letos jsem se ještě nedostal na filmové sci-fi novinky. A v kinech se toho na poli sy-fy objeví a i již objevilo docela dost. Co si tedy nenechat ze sci-fi ujít a co stojí za to rozhodně vidět? Přistaneme na děsivém Měsíci, se Spielbergem budeme honit zuřivou bestii, pomodlíme se s filmem Priest, aby jsme zachránili LA a Zemi před mimozemšťanama a monstrama, pokud nás tedy nevymažou děsivé stíny na 7dmé ulici. A je toho mnohem víc.

Invaze nepřátelských mimozemšťanů
Začalo to filmem Skyline (Filmové novinky: Skyline (2010)Skyline online. /video/), kde jsem se setkal pouze s perfektími efekty, zajímavou myšlenkou, ale nulovým dějem. Před pár dny se v premiéře objevil film Battle: Los Angeles (2011). Pokud se budete rozhodovat mezi těmito dvěma filmy, rozhodně doporučuji film Battle LA (u nás je film distribuován pod názvem Světová invaze) v režii Jonathana Liebesmana, invaze s příběhem mariňáků, s americkým napůl happy endem nakonec.

Porovnávat hrušky s jabkama rozhodně nechci. Na druhé straně se jjedná o to samé téma, takže určité porovnání si tyto dva filmy zaslouží. Koukněte se ale neprve na trailer k Světové invazi (Battle: LA):Ve filmu se setkáme s herečkou Michelle Rodriguezovou (hrála v seriálu Lost nebo ve filmech Machate, Avatar) nebo s hercem Aaron Eckhart, Michelle Rodriguez, Bridget Moynahan, Michael Peña, Ne-Yo, Noel Fisher, Susie Abromeit, Joey King, Jim Parrack, Lucas Till, Cory Hardrict, Taylor Handley, Ramon Rodriguez, Taryn Southern, Michelle Pierce, Will Rothhaar, James Hiroyuki Liao, Elizabeth Keener, Adetokumboh M'Cormack, Kelli GrossAaronem Eckhartem, kterí odvedli dle mého dobré herecké výkony.

Pokud máte rádi efekty, tak oba filmy maí 5 hvězdiček z pěti. Pokud čekáte nějakou konspurativní a promyšlenou akci ze strany mimozemštanů, prahnoucích po naší planetě, vede Skyline. Ve Světové invazi emzáci jednoduše zaútočí s trochu lepším vybavením než mají mariňáci. Ve filmu Skyline nemáme jednoduše žádnou šanci. Ani atomovka nepomůže.


Tak trochu jiná invaze
Světovou invazi trochu jinak zažijeme ve filmu Monsters (2010), který je un ás zatím od loňského roku nějak bez povšimnutí. Velké chobotnice obsadili a osídlili jih USA a Mexiko a chce se jim dál. Nízkorozpočtový projekt ze kterého by se měl ponaučit skoro každý režisér, jak dělat dobré filmy za málo peněz.

Jiný druh invaze - též u nás bez povšimnutí - se objeví v hororovém  filmu Vanishing On 7th Street, který mě osobně doopravdy dostal.Stíny nic víc. Tma a strach - zhasni a zemřeš. Ještě teď mě mrazí v zádech.


Na co se musíme těšit?
Vynechám trojku Transformers (Transformers 3 Dark of The Moon) a čtyřku Xmana (X Men First Class),  Kapitána Ameriku (Captain America: The First Avenger),  ale i film Thor, to je kapitola sama pro sebe.

Na začátku jsem se náznakem zmiňoval o  filmu Priest (Kazatel), fantasy příběhem, který už jen samotným trailerem připomene postapokalyptický svět plný zombíků. Chybí jen Mila Jovovic z Resident Evil. Nechme se ale překvapit, s čím novým se režisér Scott Stewart přijde. Tolik se asi nepobavíme jako v bláznivé road sci-fi filmu Paul, který je fakt vtipný s celou řadou originálních hlášek.

Vypravíme-li se na Měsíc s filmem Apollo 18 zjistíme, že na Měsíci "něco je" a hvězdný prach to jen není, máme další důvod, proč se tam rozhodně nevracet. Strachu není nikdy dost, zde se tentokrát  činil i režisér Spielberg. Ve filmu Super 8 se objeví něco, co všechno ničí, devastuje, ale co to je, se v traileru nedozvíme.A sy-fy třešnička nakonec? Tou je zatím  film Zdrojový kód (Source Code). Cestování časem mě vždycky fascinovalo a i když tohle téma získalo dokonce i seriálovou verzi, uvidíme čím nás překvapí v hlavní roli Jake Gyllenhaal.Přidat.eu záložku Print

7 komentářů:

 1. LA bitvu si nechám určitě ujít... Další nudná ID4

  OdpovědětSmazat
 2. Upřímně, já jsem v tom Den nezávislosti vůbec neviděl. Je to fakt spíš o těch mariňácích než o černochovi, co zachrání celou galaxii od emzáků...

  OdpovědětSmazat
 3. no porad to bude klasika amerika preplneny zasobniky a uslintany happy endy :-(

  OdpovědětSmazat
 4. Raději Happyendy než apokalyptický slinty...

  OdpovědětSmazat
 5. Bitva o LA byla super, viděl jsem jí asi 3x..:-)

  OdpovědětSmazat
 6. Sper 8 nic moc, bylo to moc predvídatelný...Mrkněte i na jiné Sci-fi filmy

  OdpovědětSmazat

Používá technologii služby Blogger.