Header Ads

Tady běhá text
recent

Filmové sci-fi novinky 2013 - Will Smith, Brad Pitt a i Vin Diesel si zařádí!

Rok pokročil a to i na poli filmových sci-fi novinek. Rok 2012 jsme zázračně přežili bez konce světa, jde se jednoduše dál a natáčí se pohodlně dál. Věřte, nevěřte, máme se doopravdy na co těšit! Sci-fi filmů, které stojí za zmínku je dost, tak pojďme se na ně kouknout, které to jsou a které nevynechat v kinech.

Nebudu se zde pozastavovat nad hollywoodskými hitovkama Iron Mana, Supermana, apod. Jdeme na klasiku - sci-fi, jak má být.Hned v únoru se objeví film Dark Skies, klasické sci-fi mimozemské únosy, ale trochu jinak. Samotný trailer k filmu mnoho napoví.V březnu přijde do kin zajímavý sci-fi počin Hostitel (The Host). Ve světě nejsou války, neexistují žádné nemoci, všude vládne mír, pohoda, ale lidstvo vlastně jako takové neexistuje. Sci-fi Hostitel nás uvede do blízké budoucnosti po invazi emzáků, které okupují lidská těla. Zbytek lidí bojuje o přežití. Téma dobré, ne? Ale počkejme si na provedení samotného filmu.Dalším filmem je Oblivion s Tomem Cruisem v hlavní roli. Sci-fi filmy s Tomem Cruisem jsou takříkajíc vždy hodně dobré, vzpomeňme na Minotiry report. A od Oblivionu nečekejme nic jiného.  Tom Cruise by do žádného bčkového scénáře ani nešel. Sci-fi Oblivion vznikne pod taktovkou režiséra Josepha Kosinkiho (má na svědomí kupříkladu návrat klasiky Tron: Dědictví 2010), takže se máme co se efektů a atmosféry plně na co těšit.Po Iron Manovi 3, G.I. Joe Retaliation a tajemně představovaném pokračování Supermana  (Man Of Steel) nás čeká zatím ne moc na veřejnosti zmiňovaný film About time, a druhé pokračování nového pojetí Star Trek - StarTrek Into Darkness. Nové pojetí legendární sci-fi klasiky mě se svým prvním dílem trochu na poprvé vyděsilo, ale zaujalo originalitou. Takže jsem mooc zvědavej s čím přijde druhé pokračování sci-fi legendy vesmérné lodě Enterprice tentokrát. Trailer k sci-fi filmu je nicméně dost nabitý, tak uvidíme.Tím ale letos rozhodně nekončíme, protože na scénu přichází  v červnu Will Smith ve zcela novém sci-fi snímku After Earth. Dva trosečníci (Will smith a jeho syn - a že Willovi tahle kombinace vždycky ve filmech vyšla - vzpomeňme Kousek štěstí (2006), kde si oba zahráli) na Zemi po lidech bojují o přežití, bojují se strachem a divočinou planety Země bez lidí. Vše stojí proti nim. Uvidíme, zda to Will Smith vzdá nebo přežije a něco nového nám ukáže právě ve svém novém sci-fi snímku After Eart.Nenechám stranou ani zombie krejzy hororový film s Bradem Pittem v hlavní roli World War Z, zmínit ho je dle mého třeba, protože Brada Pitta v zombie akci asi ještě nikdo nikdy neviděl, tak uvidíme, jak si dokáže poradit se zombiekama v příštím roce.

Na co se rozhodně těším, bude sci-fi od Guillerma Del Torra,  Pacific Rim. Dle mého pokračování, co se efektů týče, filmového sci-fi Battleship. Trailer je nabitej gigantickýma robotama, warmechor  a japončíci můžou prostě jen závidět, bojujícími s příšerama z mořských hlubin, co k nám přišli portálem z jiné dimenze a rozhodli se u nás usadit a převzít tenhle ráj pod svou kontrolu. Aby lidi mohli začít s monstry bojovat, stvořili mostra.Následně nás čekají následující čtyři zajímavé sci-fi bombónky. Prvním je Elysium, o  kterém se toho již namluvilo více, než bylo natočeno a druhým Prototype, který mě zaujal  svým cyberpankovým tématem. Sci-fi Prototype trailer rozhodně stojí za zhlédnutí, třeba zaujme i vás. Člověk nebo stroj a kde je přesně hranice, která jasně definuje lidskost a na druhé straně robotiku. AI? Ani náhodou! "Pouze první robotický armádní prototyp".A ty dva následující poslední bombónky na závěr? Moc se o nich neví, ale chystá se Ridick a další Ender's Game, z prostředí letitých válek s jinou mimozemskou rasou.  A to opomíjím ještě pokračování pohádky pro dospělé ThoraHvězdné války, 20000 mil pod mořem, Area 52, Gravity, Firelight, atd. I na tenhle zbytek se dle mého s trailery v průběhu roku dostane. Na vše se rozhodně těším, nejvíce asi na Ridicka a Vin Diesela. Ridick je klasika:-)

Sci-fi zdar a hrrr do kina kdo ještě neviděl Atlas mraků!

Přidat.eu záložku Print

Žádné komentáře:

Používá technologii služby Blogger.