Header Ads

Tady běhá text
recent

Blade runner 2049 (2017): rozhodně předčil očekávání (+ bonusové scény)


Blade runner 2049 předčil mé osobní očekávání. Původní film (1982) sice nepatřil k mým favoritům, tedy k filmům, na které bych se díval znova a znova se stejným zájmem, ale sequel  loňského roku přišel s něčím stejným a přeci natolik jiným, že mě uchvátil.


Ve filmu si vedle hlavní postavy replikanta (oblíbenec Ryan Gosling) zazářil i Herrison Ford, úchylácky vypadající Jared Leto (toho jste mohli vidět ve filmech Past, Klub rváčů) a i nádherná Ana de Armasová.

Na snímku svými hudebními příspěvky se podíleli skladatelé Hans Zimmer a Benjamin Wallfisch. Hudba však nepřekonala dle mého Vangelis v předešlém filmu, i když hezky celé scenérie dobarvuje a doplňuje. Těžko překonat něco tak dokonalého.

7 důvodů PROČ jít na Blade runner 2049 do kina

  • Není to Star Wars nebo Indian Jones a i tak je to má obrovský filmový rozpočet (158 miliónů USD)
  • Užijete si jedinečné scenérie interiérů i exteriérů
  • Hezcí herci a herečky (kromě oškliváka Jered Leto)
  • Jednoduchý děj hrdiny
  • Jednoduchá policejní honička
  • Hezké efekty
  • Je to prostě dobrej film

Bonusové scény k filmu Blade runner 2049

Téměř neznámý režisér Denis Villeneuve poprosil známé umělce, aby vytvořili krátké příběhy, které by vyplnili mezeru mezi oběma příběhy těchto filmů. Tyto tři příběhy (shortmovies) se odehrávají v mezičase mezi oběma filmy v letech 2022 (Black Out), 2036 (Nexus Down) a v roce 2048 (Nowhere To Run). Snad asi poprvé, co vidím shortMovies k hlavnímu filmu se zadáním přímo od vlastního režiséra. Ridly Scott může jen závidět.

Zde jsou i zfilmované:
Podobnosti v obou filmech Blade runner

Je pro mě až fasinující, jak sequel nového Blade runnera navazuje dějově, silnou scenérií a postavami. Napoví i video srovnání, že film e drží stejné linie atmosféry, kterou vytvořila jednička Blade runnera.Do kina rozhodně doporučuji zajít, pokud se rádi necháváte strhnout silnými scenériemi a osobitým dějem.

Jak se líbil Blade Runner 2049 vám?

Žádné komentáře:

Používá technologii služby Blogger.